بیمارستان،ابوذر،اهواز دهه امامت و ولایت بر تمامی رهروان حق مبارك باد
عنوان : دهه امامت و ولایت بر تمامی رهروان حق مبارك باد
کد خبر : ۶۵۰۷۸
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ 
ساعت : ۱۴:۱:۳۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

"دهه امامت و ولایت بر تمامی رهروان حق مبارک باد"

روز دهم ذی الحجه هجری قمری، (برابر با  جمعه 10 شهریور ماه 1396) مصادف،با عید سعید قربان از گرامیترین و مشهورترین عیدهای مسلمانان است . و به یاد ابراهیم و فرزندش اسماعیل توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می شود.

در این روز ابراهیم نبی از آزمایش قربانی کردن پسر خود اسماعیل موفق بیرون آمد  پس از سربلندی ابراهیم نبی و تصمیم جدی او برای قربانی کردن پسر و اقدام به عمل برای انجام این کار ؛ خداوند گوسفندی را برای قربانی کردن آن به جای پسرش فرستاد و این گونه سنت قربانی کردن درست شد .

عید مهم دیگر که در میان شیعیان جایگاه والایی دارد عید غدیر خم است غدیر خم  نام ناحیه‌ای میان  مکه  و  مدینه  است که  محمد،  پیامبر اسلام، در   ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری،  علی بن ابی طالب  را ولی مؤمنان معرفی کرد. و فرمود: « هر کس من مولای اویم، علی مولای اوست» سال روز این واقعه میان  شیعیان  به  عید غدیر  شهرت دارد .

عید غدیر ،عید ختم و تکمیل رسالت، عید امامت و ولایت و آغاز فصل نوین بندگی است.

تاریخ عید غدیر (۱۸ ذی الحجه) در تقویم شمسی برابر است با شنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۶ و در تقویم میلادی مصادف با ۹ سپتامبر سال ۲۰۱۷ است .

و اما دهه امامت و ولایت فاصله عید قربان که بندگي و اطاعت حضرت ابراهيم (ع) و انتصاب ايشان به امامت از سوي پروردگار است تا عيد غدير كه تجلي رسالت در امامت با منصوب شدن حضرت مولي الموحدين علي (ع)، توسط حضرت محمد (ص) به جانشيني و امامت مسلمين است نامگذاری شده است.  

 

 

روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی کودکان ابوذر

 


بازگشت           چاپ چاپ         
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز آموزشی درمانی بیمارستان ابوذر اهواز می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0