/  3
عنوان : "برنامه ریزی جهت مقابله با بحران احتمالی سیل، در بیمارستان كودكان ابوذر اهواز انجام شد"
کد خبر : ۷۶۲۶۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ 
ساعت : ۱۵:۲۱:۳۴

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

 "برنامه ریزی جهت مقابله با بحران احتمالی سیل، در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز انجام شد"

 

به گزارش روابط عمومی مرکز طبی کودکان ابوذر اهواز، با توجه به شرایط جوی اخیر و بالا آمدن سطح آب رودخانه و وقوع سیلاب در برخی شهرستانهای استان خوزستان، مدیریت و تیم بحران این بیمارستان نیز برنامه ریزی و آمادگی لازم جهت مقابله با حوادث احتمالی از جمله آبگرفتگی بخشی از بیمارستان قدیم و  افزایش بار مراجعه کنندگان (بیماران) به بیمارستان، را انجام داده است.

از جمله اقدامات صورت گرفته در این بیمارستان می توان به بازدید و سرکشی مداوم و پی در پی از منابع آب، منابع سوخت و دیزل ژنراتورها و کپسول های طبی در سانترال و اورژانس بزرگسال واقع در بیمارستان قدیم توسط مهندسین سرکت 142 و مسئول بهداشت حرفه ای و دبیر کمیته بحران و مدیریت بیمارستان اشاره کرد.

همچنین در بازدید مدیریتی که انجام گرفت نسبت به تهیه مقداری آب معدنی و کنسرو و ذخیره دارو های مورد نیاز بیماران و نیز افزایش ظرفیت تختها اقدام شد.

اقدامات دیگری که توسط واحد کنترل عفونت بیمارستان صورت گرفت از جمله، نصب فلوچارت بیماری های اسهالی مشکوک به وبا در اورژانس های بیمارستان و ایستگاه پرستاری و اتاق پزشکان و CPR و بخش جنرال(2) و نیز چک کردن و انجام نیازسنجی شیشه های نمونه آلتور در اورژانس ها و تمامی بخش های درمانی و همچنین توجه و ارائه گزارش کامل از بیماران اسهالی طبق فلوچارت.

پالت بندی انبار دارویی با هدف جلوگیری از تماس آب با داروها و پیشگیری از خرابی داروها.

 

 

 


کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز آموزشی درمانی بیمارستان ابوذر اهواز می باشد.

V5.1.0.0