پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند


  آموزش به بیمار


  پمفلت آموزشی
  آنافیلاکسی چیست؟
  آنافیلاکسی شدیدترین شکل واکنش آلرژیایی است.این واکنش ها کشنده هستند.چون ظرف چند دقیقه پس از تماس با آلرژی زا رخ می دهند،بر بسیاری دستگاه های بدن اثر می گذارند و در صورت عدم درمان با سرعت وحشتناکی پیش می روند.در آنافیلاکسی،واکنش آلرژیایی در تمام بدن از جمله پوست،دستگاه تنفس(دهان،بینی،نای و شش ها)،لوله ی گوارش(دهان،گلو،معده و روده) و دستگاه قلبی عروقی(قلب و رگ های خونی)گسترده است.افراد دچار آسم یا آلرژی های دیگر بیشتر در خطر ابتلا به آنافیلاکسی هستند،مخصوصا اگر آسم آنها تحت کنترل کامل نباشد
  تب بدون منشا عبارت است از درجه تب رکتالی 38 درجه یا بالاتر به عنوان علامت قابل مشاهده
  در تب با منشا نامشخص در کودکان تبی است که توسط مراقبین بهداشتی تایید شده باشد و علت آن پس از ارزیابی به مدت 3 هفته در بیمار سرپایی و پس از یک هفته در بیمار بستری در بیمارستان،نامشخص باشد.
  تب FWLS: ( Fever With out Localising Sign)
  تب بدون علائم موضعی:
  هیچ علامت و شکایت دیگری مثل آبریزش بینی و گرفتگی صدا،سرفه،التهاب چشم و اسهال ندارد و کمتر از 7 روز طول کشیده و هیچ کانونی برای آن پیدا نمی شود.
  سیستم ایمنی نابالغ در اولین ماههای زندگی،اهمیت تب در نوزاد را بیشتر می کند.
  آلرژی واکنش بیش از حد دستگاه ایمنی به ماده ای است که به طور طبیعی بی ضرر است.بخش های مختلف بدن ممکن است گرفتار آلرژی شود
  تعداد قابل توجهی از نوزادان به دلائل طبیعی (فیزیولوژیک) در چند روز اول بعد از تولد مبتلا به زردی می شوند . به این پدیده زردی فیزیولوژیک گفته می شود زردی به علت تجمع یک ماده شیمیایی به نام بیلی روبین در خون نوزاد ایجاد می شود .

  مطالب آموزشی
  دسته بندي اخبار 
  کد خبر : ۸۰۲۵۶  |  تاريخ وقوع :
   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ 
  ۳:۲:۲۰
  کد خبر : ۷۴۵۸۸  |  تاريخ وقوع :
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
  ۲۰:۴:۲۲
  کد خبر : ۷۴۵۸۷  |  تاريخ وقوع :
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
  ۱۹:۵۶:۲۰
  صفحه1از8123456...8.بعدي.برو

  گروه دورانV5.5.2.0